10 lutego 2016

RFLink Gateway - komunikacja z urządzeniami 433,92MHz, cz. 2

Tak, jak pisałem w poprzednim poście, wpadka z zamówieniem modułu Aurela oznaczała nie tylko konieczność zwrotu modułu na własny koszt, ale konstatację, iż kupując jednostkowo, nie da się kupić modułu taniej niż za 86 zł w TME. W tej sytuacji zdecydowałem się na kontakt z nodo-shop.nl, w którym od wczoraj dostępne było 50 szt. zestawów do samodzielnego lutowania zawierających płytkę drukowaną RFLink Gateway, moduł Aurela oraz gniazda.

Piszę było, bo w momencie zakupu liczba dostępnych zestawów była już mniejsza. Zamówienie z przesyłką do Polski kosztowało w sumie 27,93 EUR (przesyłka bez numeru do śledzenia, płatność PayPal). Niestety najtańsza przesyłka na mój koszt, jaką znalazłem z Holandii do Polski wynosiłaby 110 PLN lub 25 EUR w samym nodo-shopie, więc warto zaryzykować przesyłkę bez trackingu, przynajmniej przy zakupie jednostkowym.

Z uwagi na chiński nowy rok, przesyłki z Chin też są raczej opóźnione, więc obie przesyłki (komponenty RFLink oraz klon Arduino Mega) powinny dojść mniej więcej równocześnie w przyszłym tygodniu.
Do kompletu warto jeszcze zakupić antenę 433MHz, ale tutaj z kolei 7 EUR w nodo-shop to trochę za dużo, choć antena ciekawa, dipolowa. Ja wybrałem taką antenę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz