19 stycznia 2016

Domoticz zyskał obsługę centrali Satel

24 lipca 2015 roku, na forum Domoticza, kolega fantom opublikował informację o opracowaniu modułu integracyjnego Domoticza z centralami Integra firmy Satel.

To była doskonała wiadomość, gdyż centrale Satela są dostępne nie tylko w Polsce, ale także popularne na rynku holenderskim, z którego wywodzi się duża grupa aktywnych użytkowników Domoticza i integracja została bardzo pozytywnie przyjęta.

Jej podstawową zaletą jest możliwość wykorzystania istniejących czujników alarmowych (czujek PIR, kontraktonów drzwiowych i okiennych oraz wyjść systemu - syrena, kogut) w budowie scenariuszy działania inteligentnego domu. Dla przykładu, w bardzo prosty sposób można zbudować scenariusz, w którym wykrycie ruchu w przedpokoju zapali nam światło na schodach na czas 1 minuty. Nie trzeba instalować własnego modułu PIR obsługiwanego, np. przez moduł Easy ESP - wystarczy czujka systemu alarmowego. Rewelacja, prawda?
W grudniu fantom dokonał szeregu poprawek w module, a dzisiaj dodał na moją prośbę obsługę wielu stref działających równocześnie. Wątek na forum Domoticza.

Do rozwiązania pozostał jeszcze (widoczny na zrzucie ekranu powyżej) problem odczytu czujek posiadających nazwy z polskimi znakami diaktrycznymi, ale i ten problem powinien zostać niebawem rozwiązany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz