22 stycznia 2016

Jutro urodziny, więc pora na prezent

Jutro mam urodziny, więc dzięki sklepom dom-inteligentny.pl oraz smart4living.pl (to nie jest reklama tych sklepów i nie są one sponsorami tego postu, tylko informacja, gdzie można kupić elementy inteligentnego domu w normalnych cenach) nabyłem:
 
 • stick USB Z-wave UZB1, który posłuży mi do sterowania infrastrukturą opartą na protokole Z-wave z poziomu Domoticza na Raspberry Pi 2 oraz
 • nową wersję sterownika do zaworów grzejnikowych firmy Eurotronic, Comet Z-wave, następcę modelu Stella Z-wave.

Stick USB UZB1, jak widać na zdjęciu, ma naprawdę miniaturowe rozmiary, ale podobno w domu potrafi przebić się przez ściany, mam nadzieję, że także przez piętra.

Comet różni się od Stelli m.in. metalowym pierścieniem do nakręcania na zawór, mam także nadzieję, że pracuje ciszej niż Stella, o której czytałem, że w nocy potrafi nieco denerwować.


Wkrótce testy praktyczne i oczywiście relacja z nich.

2 komentarze:

 1. Udało się nawiązać połączenie i sterować tą głowicą? Z tego co widziałem to należy wcześniej doinstalować coś do Domoticza. No i jak z tym hałasem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dotychczasowe spostrzeżenia tutaj: http://www.ukotka.com/2016/01/konfiguracja-openzwave-i-comet-z-wave.html
   Natomiast jeżeli chodzi o hałas, to raczej nie powinien przeszkadzać, ale na razie zamontowałem w łazience, więc nie jestem w stanie stwierdzić na 100%.

   Usuń