13 stycznia 2016

Stopklatki z kamery w mailu z Domoticza

Po podpięciu i ustawieniu kamery IP w Domoticzu oraz powiązaniu jej ze zdarzeniami w systemie (post na ten temat na blogu), przy każdym zdarzeniu otrzymujemy maila zawierającego informację o zmianie stanu przełącznika oraz stopklatkę z kamery.


Stopklatki w mailu

W mailu tym stopklatka jest umieszczona inline, jednak korzystając np. z GMaila, wygląda to tak, jakby mail został dostarczony pusty. Dopiero wybranie opcji Pokaż oryginał ujawnia zawartość maila, co jednak jest bezużyteczne dla zwykłego użytkownika (załącznik w base/64 można zdekodować i zobaczyć, że faktycznie jest tam zdjęcie). Wynika to ze specyficznej obsługi zawartości inline w GMailu.W celu trzymania prawidłowej postaci załącznika ze stopklatką należy w Domoticzu wybrać Setup/Ustawienia -> Settings/Ustawienia -> Email i zaznaczyć [v] przy opcji Send Camera snapshots as Attachment (Gmail)/Wyślij zdjęcia z kamery jako załącznik (Gmail).
Od tego momentu będziemy już otrzymywać prawidłowe powiadomienia z Domoticza, w których obrazek będzie umieszczony w postaci poprawnego załącznika.

Podgląd obrazu z kamery

Przy okazji warto zwrócić uwagę, iż przełączniki powiązane z kamerami posiadają dodatkowy przycisk, pozwalający błyskawicznie wywołać podgląd z interesującej nas kamery.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz