12 stycznia 2016

Najtańsze ładowarki USB z Chin

Przeprowadziłem ostatnio mały test konsumencki :) i kupiłem na Aliexpress 2 szt. ładowarek USB.
Pierwsza z nich to:
a druga:

Pierwsza kosztowała 3,82 PLN, natomiast druga była znacząco tańsza, jedynie 2,44 PLN (obie ceny z przesyłką China Post Ordinary Small Packet Plus). Zakupy dokonane równocześnie, 30 grudnia 2015. Dzisiaj dotarły, co ciekawe, obie wyglądają i są identyczne, mimo znaczącej różnicy w cenie (a specjalnie kupiłem u tego samego dostawcy).
Kilka spostrzeżeń:
  1. Z zewnątrz ładowarki nie budzą zastrzeżeń, obie są zawinięte folią plastikową z napisem CH05-White - nie są więc zgodne ze zdjęciami z aukcji, a niezależnie od dużej różnicy w cenie, dostajemy dokładnie ten sam model (więc po co przepłacać).
  2. Na obu wyjście opisane jest jako 5V, 1A, co z informacji na innych blogach oczywiście nie jest prawdą i maksymalny prąd to 0,5A.
  3. Po podłączeniu miernika, bez obciążenia, napięcie wynosi 5,20V
  4. Po podłączeniu telefonu, który ładowarką Samsunga ładowany jest prądem 1,67A, napięcie ładowania wynosi: 5,30V, a prąd ładowania wynosi jedynie: 0,42A.
  5. Faktyczne parametry pracy oznaczają, iż ładowarka przypomina  lub tą testowaną ładowarkę, co oznacza, że nie jest najlepszym rozwiązaniem do stałego zasilania sprzętów elektronicznych.
Zachęcam także do odwiedzenia strony użytkownika, który zajmuje się testami różnego rodzaju ładowarek USB i nie tylko. Przegląd testów ładowarek: http://www.lygte-info.dk/info/usbPowerSupplyTest%20UK.html.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz